A rendhagyó projektmenedzsment órán a diákok megismerkednek a projekt alapú gondolkodással, a projekt fogalmával, a projektek megvalósításának módjával. Segítséget kapnak saját életük megszervezéséhez, karrierjük megtervezéséhez. Megismerkednek az önéletrajz és a motivációs levél elkészítésével, a pályázatírás alapjaival. Állásinterjúval kapcsolatos élményeket és tapasztalatot szereznek szimulált helyzetek által. Hosszabb távú együttműködés esetén lehetőség van egyéni miniprojektek megvalósítására is.

Mi a projekt?

 A projekt fogalma, fajtái, részei. Egy projekt élete ötlettől a megvalósításig.

Mindennapos projektjeink 

Mindennapos tevékenységek projekt szempontból. Tudatosabb életvitel, hatékonyabb tanulás.

Projekt kommunikáció

Külső és belső kommunikáció, kommunikációs terv készítése.

Forrásteremtés

A projekt ötlet eladása, finanszírozási lehetőségek.   

Önéletrajz és motivációs levél

Az önéletrajz fajtái és jellemzői. Milyen egy jó önéletrajz? Mi az a motivációs levél? Hogyan készítsük el?

Állásinterjú szimuláció

Valós életből vett, tipikus szituációk, az első interjúélmény megteremtése. 

Vállalkozókészség fejlesztése, miniprojekt megvalósítás

A diákok általuk választott témakörben egy miniprojektet valósítanak meg.