Környezettudatosnak lenni nem nehéz csupán némi odafigyelést igényel. Ha visszagondolunk nagyapáink idejében még mindent felhasználtak a ház körül, olyan dolgokat is melyek ma a kukában végzik. Nem újdonság tehát a természettel összhangban élni. Az emberiség fejlődését, és fajunk túlélését épp ez tette lehetővé. Az Aktív Ifjúságért Egyesület szakemberei olyan könnyen megvalósítható módszerekkel, praktikákkal ismertetik meg a diákokat, érdeklődőket melyek könnyen elsajátíthatók és beépíthető a mindennapi életünkbe.

Bevezetés a környezettudatos életbe

Mi a környezettudatosság?, Hogyan kezdjem el? Nem lesz drága? Miért jó? Miért fontos? 

Mindennapi praktikák a környezet védelmében

Mit tehetek én? Nem szemét, de mit kezdjek vele?

Nos itt egy alap valami. Ehhez azért még lehet bőven írni bármit, amit úgy gondoltok belefér, vagy fontos, és szeretnétek, tudjátok, érdekesnek tartjátok stb.