Az Európai Unió számos kiváló lehetőséget nyújt fiataloknak, és fiatalokkal foglalkozó szervezeteknek programok megvalósítására önmaguk fejlesztésére. Az ERASMUS+ pályázatok jó alkalmat kínálnak a képességek kibontakoztatására, és a fejlődésre, remek forrás az ötleteink finanszírozására. Egyesületünk tagjai számos projektet koordináltak már az évek során a legkülönfélébb témákban. Gyakorlati tapasztalatokat is meg tudnak osztani az érdeklődőkkel. Bevezető ismertetőn  túl, az érdeklődésnek megfelelően az egyes területek mélyebb megismerésére is lehetőség van. Rendelkezésre áll továbbá egyéni tanácsadás, mentorálás is.

Bevezetés az uniós lehetőségek világába 

interaktív előadás, általános információk. Mi az ERASMUS+? Hogyan utazhatok kedvezményesen? Hogyan vehetek részt programokban? Milyen lehetőségek vannak középiskolásként, és milyenek utána?

Önkéntesség Európában – ESC

Miért jó az önkéntesség? Mit nyerhetek vele? Milyen feltételekkel vehetek részt?

Ifjúsági cserék

Mik az ifjúsági cserék? Hogyan vehetek részt benne? Miért hasznosak? 

Ifjúsági projektek

Mik az ifjúsági projektek? Hogyan valósíthatok meg ilyet? Van ötletem, de honnan szerzek pénzt? Kezdő vagyok kapok segítséget?

Stratégiai  partnerségek

Mi a stratégiai partnerség? Milyen feltételei vannak? Hogyan kezdjem el? Miért jó nekem?

Szolidaritási Projektek

Mi a szolidaritási Testület?,Hogyan lehet pályázni? Mire lehet pályázni?